Felesleges is lenne vitatni, miszerint még egy kisebb, építkezéssel járó felújítás költségei is kiugróan magasak lehetnek, főképp, ha minden folyamatot profi szakemberek végeznek el. Bizonyos pontokon tehát érdemes megvizsgálni a spórolás lehetőségét, ám nagyon körültekintően kell eljárnunk ezügyben.
Tudniillik ha egy-egy komponens beszerzésénél próbáljuk meg visszavágni a költségeket, az a későbbiekben akár vissza is üthet. Ugyanis egy építőipari kivitelezés esetében mindig komplett rendszerben kell gondolkoznunk. Ez a gyakorlatban azt is jelenti, hogy egy ingatlan esetében a struktúra erőssége gyakorta tényleg akkora, mint a leggyengébb láncszemé. Ebből már tisztán látszik, miszerint egy-egy komponens megválasztása akár döntően befolyásolhatja a tartósságot és a stabilitást. Joggal merülhet fel tehát a kérdés, milyen esetekben tanácsos egy olcsóbb megoldást választani és mikor kell mindenképpen ragaszkodni a legkiválóbb minőséghez. Nos, az igazság az, hogy sok esetben nem feltétlenül a legdrágább opció lesz a legmegfelelőbb, ezt ugyanis nagyon sok egyéb tényező is befolyásolja.
Ilyenek lehetnek például a különféle külső behatások. Ezért egy kivitelezésnél már a tervezéskor figyelembe kell venni a speciális körülményeket, legyen az épp savas közeg, vagy állandó talajvíz, hiszen ilyen körülmények esetén minden egyes komponens megválasztását úgy kell megejteni, hogy azok kellő tartósságot biztosítsanak. Ugyancsak kardinális jelentőséggel bír a kompatibilitás is. A felhasznált alapanyagokat ne csak külön-külön vizsgáljuk, hanem azt is elemezzük, rendszerként mennyire működőképesek együtt. Azt se felejtsük el, hogy az összes felhasznált komponens vonatkozásában be kell tartanunk a törvényi előírásokat és a helyi szabályozásokat is. Jól látszik tehát, hogy az alapanyagok és kiegészítők kiválasztása és beszerzése egy rendkívül komplex feladatkör.